- AXON-POE-MULTINET-12 este un echipament multi-canal produs de firma AXON care protejează împotriva supratensiunii echipamentele conectate la reţelele Ethernet 10/100 Mb/s şi alimentate de la distanţă prin tehnologia PoE
- Fiecare din cele 12 canale AXON-POE-MULTINET-12 conţine 2 căi – calea de transmitere a datelor (liniile 1-2, 3-6) şi calea de alimentare (liniile 4-5, 7-8)
- Pentru a crește curentul maxim, pinii 4 și 5, și 7 și 8 sunt legați împreună
- Pentru ca ecranarea oferită de cablurile FTP să fie eficientă, toate elementele rețelei, cablu, prizele și conectorii RJ-45 trebuie să fie ecranate și ecranările conectate corect
- Ecranarea prizei este conectată la împământare
- Condiţia de funcţionare corectă a AXON-POE-MULTINET-12 este conectarea acestuia la împământare sau la un cablu de protecţie PE
| Calea de semnal - liniile 1-2, 3-6: | |
| Tensiune nominală: | 5 V |
| Tensiune maximă: | 6 V |
| Nivel de protecție linie-linie: | ≤ 40 V - 1 kV/µs |
| Nivel tensiune de protecţie linie-împământare: | ≤ 600 V - 1 kV/µs |
| Curent nominal de descărcare (linie-linie): | 20 A (10/1000µs) |
| Curent nominal de descărcare (linie-împământare): | 20 A (10/1000µs) |
| Liniile de alimentare - firele 4, 5 şi 7, 8: | |
| Tensiunea nominală de alimentare: | 50 V |
| Tensiunea maximă de alimentare: | 56 V |
| Curent nominal: | 400 mA |
| Tensiune de protecţie linie-linie (alimentare): | ≤ 95 V - 1 kV/µs |
| Tensiune de protecţie linie-împământare (alimentare): | ≤ 1000 V (1.2/50µs) |
| Curent de descărcare linie-linie pentru alimentare: | 10 A (10/1000µs) |
| Curent nominal de descărcare linie-împământare (alimentare): | 2 kA (8/20µs) |
| Standard de protecţie: | Conform PN-EN61643-21 |
| Informaţii generale: | |
| Număr de canale: | 12 |
| Tip conectori: | RJ45 (8P8C) |
| Carcasă: | Metalică, neagră |
| Greutate: | 1.07 kg |
| Dimensiuni: | 1 U Rack 19" 488 x 44 x 50 mm |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Calea de semnal - liniile 1-2, 3-6:
- Tensiune nominală:
- 5 V
- Tensiune maximă:
- 6 V
- Nivel de protecție linie-linie:
- ≤ 40 V - 1 kV/µs
- Nivel tensiune de protecţie linie-împământare:
- ≤ 600 V - 1 kV/µs
- Curent nominal de descărcare (linie-linie):
- 20 A (10/1000µs)
- Curent nominal de descărcare (linie-împământare):
- 20 A (10/1000µs)
- Liniile de alimentare - firele 4, 5 şi 7, 8:
- Tensiunea nominală de alimentare:
- 50 V
- Tensiunea maximă de alimentare:
- 56 V
- Curent nominal:
- 400 mA
- Tensiune de protecţie linie-linie (alimentare):
- ≤ 95 V - 1 kV/µs
- Tensiune de protecţie linie-împământare (alimentare):
- ≤ 1000 V (1.2/50µs)
- Curent de descărcare linie-linie pentru alimentare:
- 10 A (10/1000µs)
- Curent nominal de descărcare linie-împământare (alimentare):
- 2 kA (8/20µs)
- Standard de protecţie:
- Conform PN-EN61643-21
- Informaţii generale:
- Număr de canale:
- 12
- Tip conectori:
- RJ45 (8P8C)
- Carcasă:
- Metalică, neagră
- Greutate:
- 1.07 kg
- Dimensiuni:
- 1 U Rack 19" 488 x 44 x 50 mm
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare














