Acest website colectează date personale și folosește cookie-uri. Pentru mai multe informații, faceti click aici.

Tip fibră

Tip fibră

Viteză transmisie

Viteză transmisie

Conector

Conector

WDM

WDM

Distanță

Distanță

Rackabil

Rackabil

Uplink SFP

Uplink SFP

Porturi PoE

Porturi PoE

Uplink RJ-45

Uplink RJ-45

PoE

PoE

Porturi HiPoE / ePoE

Porturi HiPoE / ePoE

Industrial

Industrial

Producător

Producător

Preț

Preț

  • 60,00 lei - 625,00 lei

Splicer fibră optică profesional

Media convertoare fibra optica

29 (de) produse

Catalog
Grilă

Filtre active

Media Convertor Gigabit WDM neadministrat CBF-WGA101-B53S10. Utilizează o fibră pentru transmisia de date (WDM Tx: 1310 / Rx: 1550nm). Are conector SC. Convertorul are negociere automată pe un port de cupru (10/100/1000Mbps). Poate lucra la o distanță de până la 10 km.
10943 leiPreț
Media Convertor Gigabit WDM neadministrat CBF-WGA101-B53S10. Utilizează o fibră pentru transmisia de date (WDM Tx: 1550 / Rx: 1310nm). Are conector SC. Convertorul are negociere automată pe un port de cupru (10/100/1000Mbps). Poate lucra la o distanță de până la 10 km.
12118 leiPreț
Convertor de Ethernet rapid (10/100 Base Ethernet) cablu de calculator <-> fibră optică unimodală; Semnalul optic este transmis şi recepţionat în fereastra II i III de transmitere 1310/1550 nm; Conector optic: SC / PC ; Distanța de emisie: 25 km - Fibră optică monomod ;...
15593 leiPreț
Convertor de ethernet rapid (10/100 Base Ethernet) cablu de calculator <-> fibră optică multimodală; Semnalul optic este transmis şi recepţionat în fereastra II i III de transmitere 1310/1550 nm; Conector optic: SC / PC ; Distanța de emisie: 2 km - Fibră optică multimode ;...
16114 leiPreț

Convertoarele media sunt utilizate pentru a converti mediul de transmisie a datelor din cupru în fibră optică (cablu torsadat UTP/FTP în fibră optică și invers). Sunt o alternativă mai ieftină a switch-urilor echipate cu porturi SFP. Pentru a alege corect un media convertor pentru o anumită aplicație, trebuie să specificați tipul de fibră (singlemode, multimode), distanța la care trebuie să...

Mai multe