Acest website colectează date personale și folosește cookie-uri. Pentru mai multe informații, faceti click aici.

Producător

Producător

Preț

Preț

  • 182,00 lei - 5.105,00 lei

Splicer fibră optică profesional

Powermetre, OTDR și surse laser

19 (de) produse

Catalog
Grilă

Filtre active

Powermetrul optic TriBrer APM58NC-V20 este un dispozitiv de măsurare ideal pentru a măsura pierderile optice de putere (atenuare) pe traseele de fibră optică. A fost conceput pentru o utilizare simplă și fiabilitate ridicată. Powermetrul poate măsura puterea optică în lungimile de undă: 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm.
31266 leiPreț
    • Transport Gratuit
    Sursă laser TM102N-SM 1310/1550nm - 1
      • Transport Gratuit
      Powermetre, OTDR și surse laser
      Sursa optică de laser TM102N-SM L5819 este folosită la măsurarea atenuării fibrelor optice din reţele FTTx. Sursa generează unde laser cu o lungime de undă şi putere predefinite pentru a permite măsurători precise.
      63362 leiPreț
        • Transport Gratuit
        Reflectometru fibre optice Mini-Pro OTDR 1310/1550nm 22/24dB 64km (VFL, OPM, OLS, event map) - 1
          • Transport Gratuit
          OTDR compact, ecran de 3,5 inci, lungimi de undă de 1310/1550nm, VFL încorporat, powermetru, sursă de lumină și tester RJ45. Conector FC. Gama de măsurare de la 3m la 64km. Gamă dinamică 22/24dB.
          3.13163 leiPreț
          Powermetrul optic TriBrer APM58NC-V15 este un dispozitiv de măsurare ideal pentru a măsura pierderile optice de putere (atenuare) pe traseele de fibră optică. A fost conceput pentru o utilizare simplă și fiabilitate ridicată. Powermetrul poate măsura puterea optică în lungimile de undă: 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm.
          Bobină de lansare de 150 m cu conectori SC/APC - SC/UPC pentru testare cu echipamente OTDR (Optical Time Domain Reflectometer). Bobina de lansare stabilizează semnalulul optic puternic emis de reflectometru și elimină zona moartă.
          45613 leiPreț
            • Transport Gratuit
            Bobină lansare 500m singlemode 9/125 G652D SC/APC-SC/APC armată - 1
              • Transport Gratuit
              Bobină de lansare de 500 m cu conectori SC/APC - SC/APC pentru testare cu echipamente OTDR (Optical Time Domain Reflectometer). Bobina de lansare stabilizează semnalulul optic puternic emis de reflectometru și elimină zona moartă.
              53980 leiPreț
                • Transport Gratuit
                Bobină de lansare singlemode 150 m (în cutie, FC/PC - SC/APC) - 1
                  • Transport Gratuit
                  Bobină de lansare de fibra optică pentru măsurători cu echipamente tip OTDR în sisteme de cablare cu fibră optică. Fibra singlemode (G.652D) de 150 m permite efectuarea măsurătorilor cu impulsuri de durată scurtă și medie. Fibra este terminată la un capăt cu conector SC/APC și la celălalt cu FC/PC, putând fi astfel folosită în mai multe sisteme fără adaptori adiționali direct cu reflectometrul...
                  61398 leiPreț
                    • Transport Gratuit
                    Bobină lansare 1000m singlemode 9/125 G652D SC/APC-SC/UPC armată - 1
                      • Transport Gratuit
                      Bobină de lansare de 1000 m cu conectori SC/APC - SC/UPC pentru testare cu echipamente OTDR (Optical Time Domain Reflectometer). Bobina de lansare stabilizează semnalulul optic puternic emis de reflectometru și elimină zona moartă.
                      67237 leiPreț

                      Măsurătorile de putere în sistemele de fibră optică reprezintă o necesitate și constau, de fapt, în principal, în a măsura atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode, în a măsura reflexia, a estima atenuarea și analiza evenimentele din legăturile optice.

                       Cele mai multe seturi/kituri de pregătire a fibrei optice pentru sudură conțin,...

                      Mai multe