- Detectori digitali de gaz digital, cu microprocesor DG-1-TCM sunt foarte eficienţi şi și au un consum de curent foarte mic
- Mecanismul de compensare digitală a temperaturii permite funcţionarea într-un interval larg de temperatură
- Depăşirea pragului limită a concentrației gazului este semnalizată optic şi acustic
- Senzorii sunt destinaţi utilizării în cadrul unui sistem de alarmă
- Se recomandă montarea echipamentului jos, la nivelul solului
| Detecţie: | Cloroform - CHCI3, Aburi de vopsea sau lacuri, Clorodifluorometan, Freon, Tetrafluoroetan |
| Concentraţia de gaz ce declanşează alarma: | 6000 ppm CHCI3 |
| Autodiagnosticare: | ![]() |
| Funcţie de prealarmă: | ![]() |
| Sarcină rezistivă: | 40 mA / 16 V DC |
| Alimentare: | 12 V DC / 80 ... 120 mA |
| Temperatură de lucru: | -10 °C ... 55 °C |
| Greutate: | 0.06 kg |
| Dimensiuni: | Ø 97 x 36 mm |
| Producător: | SATEL |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Detecţie:
- Cloroform - CHCI3, Aburi de vopsea sau lacuri, Clorodifluorometan, Freon, Tetrafluoroetan
- Concentraţia de gaz ce declanşează alarma:
- 6000 ppm CHCI3
- Autodiagnosticare:
- Da
- Funcţie de prealarmă:
- Nu
- Sarcină rezistivă:
- 40 mA / 16 V DC
- Alimentare:
- 12 V DC / 80 ... 120 mA
- Temperatură de lucru:
- -10 °C ... 55 °C
- Greutate:
- 0.06 kg
- Dimensiuni:
- Ø 97 x 36 mm
- Producător:
- SATEL
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare















