×
Informații legislative
Când vizitați un site web, acesta poate stoca sau prelua informații în browser-ul dvs., mai ales sub forma "cookie-urilor". Aceste informații, care ar putea fi despre dvs., despre preferințele dvs. sau despre dispozitivul dvs. (computer, tableta sau telefon), sunt utilizate în cea mai mare parte pentru a face ca site-ul să funcționeze așa cum vă așteptați. Puteți afla mai multe despre modul în care folosim cookie-urile pe acest site și pentru a împiedica setarea cookie-urilor esențiale, făcând click pe diferitele rubrici ale categoriilor de mai jos. Totuși, dacă faceți acest lucru, aceasta poate afecta experiența dvs. pe site și serviciile pe care le putem oferi.

GBIC SINGLEMODE PFT3970 DAHUA

PFT3970

24 de luni

Nivel stoc:
>

Preț  257,61 Lei (216,48 Lei fără TVA) 

SEAP

Date tehnice

ConectorLC
Distanță20 km
Tip fibrăSinglemode
Viteză transmisie1 Gbps
WDMda

Descriere

Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc semnalul electric în semnal optic şi invers. Utilizarea media convertoarelor cu port SFP este foarte avantajoasă, de ex. în cazul schimbării configuraţiei rețelei, nu trebuie schimbat tot echipamentul ci doar modulul SFP. Modulele funcționează cu majoritatea switchurilor şi routerelor cu port SFP.

Atenţie! PFT3970 trebuie să conlucreze cu PFT3960.

Protocoale de transmisie:IEEE 802.3z 1000Base-FX
Tip fibră optică:Fibră optică monomod
Distanța maximă de transmitere:20 km
Rata de transfer:max. 1.25 Gb/s
Număr de fibre folosite:
Conectori optici:LC
Sursa de lumină / lungime de undă ieșire optică:Laser FP - 1550 / 1310 nm (Tx / Rx)
Caracteristici principale:Tehnologie multiplicată în domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1310nm / Rx 1550nm)
Alimentare:3.3 V DC
Temperatură de lucru:-40 °C ... 85 °C
Greutate:0.02 kg
Producător:DAHUA
Garanţie:3 ani


 

GBIC SINGLEMODE PFT3970 DAHUA

Diagrama de conectare: 

GBIC SINGLEMODE PFT3970 DAHUA

1. switch cu port SFP
2. modul SFP
3. Raza transmisiei optice (max. 20 km)



Pentru mai multe informații despre GBIC SINGLEMODE PFT3970 DAHUA, contactați-ne la telefon 021.725.48.69 sau pe email office@ethercom.ro .