- OVH-2D/SC permite transmiterea canalelor video şi a canalului de date telemetrice RS-485 printr-o singură fibră optică singlemode, la distanţe de până la 20 km
- Echipamentul este prevăzut cu o conexiune SC care asigură independenţa transmisiilor
- Colaborează cu standardele video AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL şi asigură transmiterea unei imagini de bună calitate, în timp real, la distanţe de până la 20 km, adică mult mai mult decât oferă mijloacele de transmitere standard
- Setul de transmiţător şi receptor asigură calitatea optimă a imaginii şi posibilitatea de transmisie RS-485 de la receptor la transmiţător, permiţând comandarea camerelor PTZ
- Atenţie!
- Echipamentul nu poate transmite pe cablul și semnale de comandă (ex: OSD, PTZ, etc.)
| Standard: | AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL |
| Conector optic: | SC |
| Număr de fibre: | 1 buc. |
| Tip fibră: | Fibră singlemode |
| Distanța de emisie: | 20 km - Fibră singlemode |
| Număr de canale video: | 2 buc. - AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL |
| Rezoluții suportate: | AHD : 8 Mpx 4K UHD @ 15 cadre/s, 5 Mpx, 4 Mpx, 3 Mpx, 1080p, 720p @ 25 / 20 / 12.5 cadre/s, HD-CVI : 1080p, 720p @ 25 cadre/s, HD-TVI : 5 Mpx @ 12.5 cadre/s, CVBS : 960H @ 25 cadre/s |
| Conectori video: | BNC |
| Rezoluţie video: | 8 bit |
| Bandă video: | 0 MHz ... 50 MHz |
| Tensiune de intrare video / impedanţă: | 1 Vpp / 75 Ω |
| Intrare Audio: | ![]() |
| Semnal RS-485: | unidirecţional RS-485 Conectori 1 (+), 2 (-) - regletă |
| Lungime de undă ieșire optică: | 1310 / 1550 nm |
| Diode LED: | LEDuri care prezintă starea de lucru a echipamentului |
| Alimentare: | 5 V DC / 1.0 A (alimentator în set) |
| Temperatură de lucru: | -40 °C ... 75 °C |
| Umiditatea relativă permisă: | 0 % ... 95 % (fără condensare) |
| Greutate: | 0.664 kg |
| Dimensiuni: | 183 x 109 x 26 mm |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Conector optic:
- SC
- Număr de fibre:
- 1 buc.
- Tip fibră:
- Fibră singlemode
- Distanța de emisie:
- 20 km - Fibră singlemode
- Rezoluții suportate:
- Conectori video:
- BNC
- Rezoluţie video:
- 8 bit
- Bandă video:
- 0 MHz ... 50 MHz
- Tensiune de intrare video / impedanţă:
- 1 Vpp / 75 Ω
- Intrare Audio:
- Nu
- Semnal RS-485:
- unidirecţional RS-485
Conectori 1 (+), 2 (-) - regletă - Lungime de undă ieșire optică:
- 1310 / 1550 nm
- Diode LED:
- LEDuri care prezintă starea de lucru a echipamentului
- Alimentare:
- 5 V DC / 1.0 A (alimentator în set)
- Temperatură de lucru:
- -40 °C ... 75 °C
- Umiditatea relativă permisă:
- 0 % ... 95 % (fără condensare)
- Greutate:
- 0.664 kg
- Dimensiuni:
- 183 x 109 x 26 mm
- Garanţie:
- 2 ani
Fișiere
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs









