×
Informații legislative
Când vizitați un site web, acesta poate stoca sau prelua informații în browser-ul dvs., mai ales sub forma "cookie-urilor". Aceste informații, care ar putea fi despre dvs., despre preferințele dvs. sau despre dispozitivul dvs. (computer, tableta sau telefon), sunt utilizate în cea mai mare parte pentru a face ca site-ul să funcționeze așa cum vă așteptați. Puteți afla mai multe despre modul în care folosim cookie-urile pe acest site și pentru a împiedica setarea cookie-urilor esențiale, făcând click pe diferitele rubrici ale categoriilor de mai jos. Totuși, dacă faceți acest lucru, aceasta poate afecta experiența dvs. pe site și serviciile pe care le putem oferi.

SUDURĂ MECANICĂ CU CONEXIUNE SC FAST-SC OPTON

FAST-SC

Nivel stoc:
>

Preț cu TVA:13,59 lei|Preț fără TVA:11,42 lei

SEAP

Descriere

Conectorul mecanic universal permite închiderea fibrei optice unimodale cu o mufă de tip SC/UPC fără a pierde timpul cu lipirea şi poleirea conexiunii. Se foloseşte la finisarea conexiunii rapide; nu sunt necesare condiţii sterile deoarece deseori frontul fibrei optice a fost curăţat şi lipit în condiţii de laborator (fibră optică în standard G.657A).

Gelul optic se găseşte în conexiune, nivelează efectele tăierii imprecise sau a rosturilor între capătul fibrei optice introduse şi fibra montată în interiorul conexiunii.

Cea mai importantă soluţie – unică – este utilizarea unui corp transparent în cadrul conexiunii. În timpul montajului trebuie să se branşeze localizatorul vizual de avarii, instalatorul având astfel posibilitatea să verifice la modul curent corectitudinea conexiunii. Lipsa luminii roşie pe conexiune semnalizează o legătură perfectă.

Conexiunile rapide sunt excelente pentru capetele liniilor oriunde se utilizează conexiuni optice tradiţionale, de exemplu la legarea fibrelor optice în cutiile din clădiri. Datorită parametrilor foarte buni de transmisie vă recomandăm aceste produse în cadrul sistemelor de telecomunicaţii FTTH, de televiziune, supraveghere, în reţelele tip schelet şi în reţelele MAN şi WAN.

Tip fibră optică: Singlemode
Conector: SC/UPC
Diametru fibră: 125 µm
Diametru cablu: 3 mm / 2 mm / 900 µm / 250 µm
Posibilitate de reutilizare: max. 5 ori
Producător: OPTON
Garanţie: 2 ani


 

SUDUR MECANIC CU CONEXIUNE SC FAST SC OPTON

 

SUDUR MECANIC CU CONEXIUNE SC FAST SC OPTON

 

SUDUR MECANIC CU CONEXIUNE SC FAST SC OPTON