- Siguranță automată (disjunctor) cu curent de declanșare de 16A și curbă de declanșare C
- Disjunctorul LE-419235 se poate monta în tablouri electrice sau dulapuri tehnice pe șine tip DIN TS-35
- Disjunctoarele cu o curbă de declanșare de tip C sunt adesea folosite la protecția împotriva scurtcircuitului și suprasarcinii în instalațiile cu echipamente care necesită curenți mari de pornire (motoare, transformatoare, etc)
| Tip echipament: | Disjunctor, Tripolar |
| Curent nominal: | 16 A |
| Numărul de poli: | 3 |
| Curbe de declanșare: | Tip C |
| Capacitatea de rupere: | 6000 A |
| Tensiune nominală: | 230 V AC / 50 Hz 400 V AC / 50 Hz |
| Tip conectori: | șuruburi |
| Carcasă: | Material plastic, montaj pe şină DIN, TS-35 |
| Lățimea măsurată în module de 17.5 mm: | 3 |
| Greutate: | 0.376 kg |
| Dimensiuni: | 54 x 83 x 75 mm |
| Producător: | LEGRAND |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Tip echipament:
- Disjunctor, Tripolar
- Curent nominal:
- 16 A
- Numărul de poli:
- 3
- Curbe de declanșare:
- Tip C
- Capacitatea de rupere:
- 6000 A
- Tip conectori:
- șuruburi
- Carcasă:
- Material plastic, montaj pe şină DIN, TS-35
- Lățimea măsurată în module de 17.5 mm:
- 3
- Greutate:
- 0.376 kg
- Dimensiuni:
- 54 x 83 x 75 mm
- Producător:
- LEGRAND
- Garanţie:
- 2 ani
Fișiere
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
















