- UBIQUITI NanoStation NANOSTATION-M5 este un echipament wireless care lucrează în standardul 2x2 MIMO (Multiple Input Multiple Output)
- Antena dual polarizată cu câștig de 16dBi permite funcționare în mod MIMO pentru a obține conexiuni mult mai rapide (până la 150 Mbps) și mai stabile la distanţe de până la 15 km
- NANOSTATION-M5 are 2 porturi LAN adiționale, unul dintre acestea oferă funcţia de alimentare PoE (PoE Output), iar al doilea permite accesul la reţea următorului echipament fără a fi necesară utilizarea de switch-uri adiţionale.
| Bandă de frecvenţe: | 5470 MHz ... 5825 MHz |
| Tip antenă: | 2Tx 2Rx MIMO 16 dBi Integrată |
| Polarizare: | verticală/orizontală |
| Standarde: | IEEE 802.11a IEEE 802.11n |
| VSWR: | 1.6 : 1 |
| Porturi LAN: | 2 x 10/100 Mbps BASE-TX (Cat. 5, RJ-45) |
| Senzitivitate receptor: | -94 dBm @ 6 ... 24 Mbps -80 dBm @ 36 Mbps -77 dBm @ 48 Mbps -75 dBm @ 54 Mbps |
| Sistem de operare: | AirOS |
| Moduri de funcţionare: | Station, Station WDS, Access Point Access Point WDS |
| Protecții: | protecție împotriva supratensiunii de până la 15kV pentru calea radio |
| Putere emisie: | 27 dBm @ 6 ... 24 Mbps 25 dBm @ 36 Mbps 23 dBm @ 48 Mbps 22 dBm @ 54 Mbps |
| Lăţime lob principal în plan orizontal (H): | 43 ° |
| Lăţime lob principal în plan vertical (V): | 41 ° |
| Memorie: | 32 MB SDRAM, 8 MB FLASH |
| Procesor: | Atheros MIPS 24KC, 400MHz |
| Alimentare PoE: | ![]() |
| Alimentare: | 24 V / 0.5 A (alimentator în set) |
| Temperatură de lucru: | -30 °C ... 75 °C |
| Umiditatea relativă permisă: | 5 % ... 95 % |
| Greutate: | 0.3 kg |
| Dimensiuni: | 278 x 80 x 59 mm |
| Producător: | UBIQUITI |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Bandă de frecvenţe:
- 5470 MHz ... 5825 MHz
- Tip antenă:
- 2Tx 2Rx MIMO
16 dBi Integrată - Polarizare:
- verticală/orizontală
- Standarde:
- IEEE 802.11a
- IEEE 802.11n
- VSWR:
- 1.6 : 1
- Porturi LAN:
- 2 x 10/100 Mbps BASE-TX (Cat. 5, RJ-45)
- Senzitivitate receptor:
- Sistem de operare:
- AirOS
- Moduri de funcţionare:
- Station, Station WDS, Access Point Access Point WDS
- Protecții:
- protecție împotriva supratensiunii de până la 15kV pentru calea radio
- Lăţime lob principal în plan orizontal (H):
- 43 °
- Lăţime lob principal în plan vertical (V):
- 41 °
- Memorie:
- 32 MB SDRAM, 8 MB FLASH
- Procesor:
- Atheros MIPS 24KC, 400MHz
- Alimentare PoE:
- Da
- Alimentare:
- 24 V / 0.5 A (alimentator în set)
- Temperatură de lucru:
- -30 °C ... 75 °C
- Umiditatea relativă permisă:
- 5 % ... 95 %
- Greutate:
- 0.3 kg
- Dimensiuni:
- 278 x 80 x 59 mm
- Producător:
- UBIQUITI
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs




















