×
Informații legislative
Când vizitați un site web, acesta poate stoca sau prelua informații în browser-ul dvs., mai ales sub forma "cookie-urilor". Aceste informații, care ar putea fi despre dvs., despre preferințele dvs. sau despre dispozitivul dvs. (computer, tableta sau telefon), sunt utilizate în cea mai mare parte pentru a face ca site-ul să funcționeze așa cum vă așteptați. Puteți afla mai multe despre modul în care folosim cookie-urile pe acest site și pentru a împiedica setarea cookie-urilor esențiale, făcând click pe diferitele rubrici ale categoriilor de mai jos. Totuși, dacă faceți acest lucru, aceasta poate afecta experiența dvs. pe site și serviciile pe care le putem oferi.
Menu

Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04

L5822

Grandway

Produs nou

Nivel stoc:
>

Preț  795,53 Lei (668,51 Lei fără TVA) 

SEAP


Transport GRATUIT*

Descriere

Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04
Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04
Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04
Vedere a compartimentului de baterie și a conectorului USB
Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04
Accesoriile incluse: încărcător, adaptor SC/APC, CD cu instructiuni,
cablu USB, husă de protecție, două baterii reîncărcabile AA

Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04 L5822 măsoară atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode. Aparatul este calibrat pentru măsurarea puterii optice a şase lungimi de undă: 850, 1300, 1310, 1490, 1550, şi 1625 nm. Plaja largă de valori măsurate (-50...+26 dBm) precum şi precizia mai bună de +/-5% /10 nW permit măsurarea oricărei reţele optice. Se poate seta deasemeni şi un nivel de referinţă de 0 dB. Pe lângă posibilitatea de afișare a puterii măsurate în mW și dBm, puteți seta și un nivel de referință de 0 dB.
Portul optic măsoară cu precizie toate lungimile de undă. Pentru a proteja bateriile și pentru a mări durata de viață a acestora, powermetrul este dotat cu funție auto switch off și indică nivelul bateriei pe ecran.
O funcție remarcabilă a powermetrului este recunoașterea automată a lungimii de undă a sursei de lumină conectate și măsurarea puterii sale. Memoria echipamentului poate să salveze până la 999 măsurători , care apoi pot fi exportate cu ușurință la un calculator prin intermediul portului USB încorporat . Aplicația oferită de producător permite generarea de rapoarte de măsurare care pot fi exportate într-un fișier .csv.
Un raport de măsurători
Fereastra programului de management al măsurătorilor
Funţii şi parametrii
  • calibrat pentru următoarele lungimi de undă (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625;
  • pentru reţele multimode şi singlemode;
  • măsoară nivelul optic absolut în dBm/milliwaţi sau nivelul relativ faţă de o valoare de referinţă în dB;
  • plajă de măsurători: -50...+26 dBm (1550 nm), rezoluţie de 0.01 dB;
  • două posibilităţi de alimentare (acumulator sau încărcător);
  • funţie AUTO-OFF;
  • ecran iluminat uşor de citit;
  • dimensiuni reduse şi greutate mică;
  • utilizare simplă.
The meter is dedicated for cooperation with optical laser source GRANDWAY FHS1D02 L5825.
Specifications
ModelGrandway FHP1B04
Cod
 L5822
Lungimi de undă
850 nm
1300 nm 
1310 nm 
1490 nm 
1550 nm
1625 nm
DetectorInGaAs
Gamă de măsurare
-50...+26 dBm (@1550nm)
ConectoriFC/PC, SC/PC (changeable, with 2.5 mm ferrule)
Precizie±5%, ±10nW
Temp. funcționare -10°C...+50°C
Temp. stocare-20°C...+70°C
Dimensiuni160 x 76 x 45 mm mm
Greutate270 g
Alimentare2x AA 1.2 V acumulator

Note: The included PC application is not fully compatible with Windows 10 OS. In case of any problem with the app, please run it on a PC with a previous Windows system.

Pentru mai multe informații despre Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04, contactați-ne la telefon 021.725.48.69 sau pe email office@ethercom.ro .