×
Informații legislative
Când vizitați un site web, acesta poate stoca sau prelua informații în browser-ul dvs., mai ales sub forma "cookie-urilor". Aceste informații, care ar putea fi despre dvs., despre preferințele dvs. sau despre dispozitivul dvs. (computer, tableta sau telefon), sunt utilizate în cea mai mare parte pentru a face ca site-ul să funcționeze așa cum vă așteptați. Puteți afla mai multe despre modul în care folosim cookie-urile pe acest site și pentru a împiedica setarea cookie-urilor esențiale, făcând click pe diferitele rubrici ale categoriilor de mai jos. Totuși, dacă faceți acest lucru, aceasta poate afecta experiența dvs. pe site și serviciile pe care le putem oferi.
Nou RECEIVER VIDEO OPTIC OFT-8111/RX 8x VIDEO +8x AUDIO +RS-485 +8x ALARM

RECEIVER VIDEO OPTIC OFT-8111/RX 8x VIDEO +8x AUDIO +RS-485 +8x ALARM

OFT-8111/RX

24 de luni

Echipamentul OFT-8111/RX este un receptor cu opt canale pentru emiţătoarele OFT-111/TX; Este o combinare a opt OFT-111/RX într-un raft de tip RACK; Conector optic: SC ; Tip fibră: Singlemode 9/125 µm (G652) ; Număr de canale video: 8 buc. PAL/SECAM/NTSC ; Intrare Audio: 8 buc. ;

Detalii

Nivel stoc:
>

Preț  1 860,35 Lei (1 563,32 Lei fără TVA) 

SEAP


Transport GRATUIT*

.Echipamentul OFT-8111/RX este un receptor cu opt canale pentru emiţătoarele OFT-111/TX.Este o combinare a opt OFT-111/RX într-un raft de tip RACK.Receptorul de semnal optic OFT-8111/RX permite recepţionarea a până la 8 semnale analogice video, 8 semnale analogice audio şi a 1 canal de date telemetrice (RS-485) şi este prevăzut cu un modul de alarmă cu 8 canale.Semnalul optic este transmis şi recepţionat în fereastra II i III de transmitere 1310/1550 nm.

.Transmiterea semnalului RS-485 poate fi în ambele sensuri în mod half duplex.Sensul se comută automat în funcţie de unde apare semnalul RS-485 (în emiţător sau receptor).Conexiunea între module are loc prin intermediul a 1 până la 8 fibre optice.

.Prin fiecare fibră optică este transmis 1 canal video, audio RS-485 şi semnalul din modulul de alarmă.Deasupra conexiuni optice, video, ieşirilor de alarmă şi de alimentare se găsesc diode de semnalizare care luminează continuu indicând prezenţa semnalelor.Semnalul RS-485 este semnalizat intermitent.

.Fiecare conexiune „ALARM OUTPUTS” din receptor este legată la drenul tranzistorului de comandă; sursa este conectată la masă.Scurtcircuitarea intrării alarmei emiţătorului duce la scurtcircuitarea uneia dintre ieşirile de alarmă a masei.Pe clema (+) este introdusă tensiunea 11,4V.

.Se poate aşadar comanda pornirea emiţătorului cu ajutorul acestei ieşiri de alarmă.Fiecare ieşire poate fi solicitată cu un curent de max. 0.5A; valoarea însumată a curentului nu poate depăşi 2A,.Trebuie să se aleagă un alimentator de un randament adecvat deoarece numai echipamentul preia un curent de aprox. 1A.

.Masa echipamentului se găseşte pe clema (-).Echipamentul colaborează cu orice tip de camere CCTV .Echipamentul este conceput pentru funcţionarea continuă în spații închise.

Tip echipament:Receptor
Conector optic:SC
Număr de fibre:1 buc.
Tip fibră:Singlemode 9/125 µm (G652)
Distanța de emisie:20 km
Număr de canale video:8 buc. PAL/SECAM/NTSC
Conectori video:BNC
Rezoluţie video:8 bit
Bandă video:6.5 MHz (-3dB)
Tensiune de intrare video / impedanţă:Vpp / 75 Ω
Intrare Audio:8 buc.
Tipul de mufe audio:RCA (CINCH)
Tensiunea de intrare audio:1.5 Vpp
Tensiunea de intrare audio / impedanţa:239 kΩ / 32 Ω
Banda audio:30 Hz ... 14 kHz (-3dB)
Rezoluţia audio:10 bit
Semnal RS-485:Bidirecţional RS-485 (half duplex)
Direcţie de transmisie RS-485:OFT-8111/RX > OFT-111/TX
Transferul maxim RS-485:1000 kbps
Jitter canal RS-485:80 ns
Emiţător / receptor optic:Laser Fabry-Perot / dioda PIN
Lungime de undă ieșire optică:1310  ± 50 nm / 1550  ± 70 nm
Codare:8 bit / 10 bit
Transferul binar:8x155 Mbps
Caracteristici principale:
  • Tehnologie multiplicată în domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm)
  • Metode de alarmare
  • Ieşire Audio
  • Alimentare:12 V DC / 350 mA (Conector 2.1/5.5mm)
    Consum:< 11 W
    < 0.9 A
    Carcasă:1 U RACK 19"
    Temperatură de lucru:0 °C ... 50 °C
    Diode LED:LEDuri care prezintă starea de lucru a echipamentului
    Umiditatea relativă permisă:0 % ... 95 %
    Greutate:1.32 kg
    Dimensiuni:480  x 130  x 44 mm
    Garanţie:2 ani
    Vedere din față
    Vedere de sus
    Exemplu de utilizare

    1) detector

    2) cameră PTZ

    3) cablu optic cu până la 8 fibre unimodale

    4) DVR

    5) TASTATURA

    6) Monitor

    Modul de conectare a receptorului OFT-8111/RX la transmiţătoarele OFT-111/TX
    Descrierea panoului frontal al receptorului OFT-8111/RX

    1) Ieşire Video

    2) Ieşire Audio

    3) fibră optică tip SC

    4) Ieşire de alarmă

    5) bidirecţională RS-485

    6) Alimentare

    Pentru mai multe informații despre RECEIVER VIDEO OPTIC OFT-8111/RX 8x VIDEO +8x AUDIO +RS-485 +8x ALARM, contactați-ne la telefon 021.725.48.69 sau pe email office@ethercom.ro .