×
Informații legislative
Când vizitați un site web, acesta poate stoca sau prelua informații în browser-ul dvs., mai ales sub forma "cookie-urilor". Aceste informații, care ar putea fi despre dvs., despre preferințele dvs. sau despre dispozitivul dvs. (computer, tableta sau telefon), sunt utilizate în cea mai mare parte pentru a face ca site-ul să funcționeze așa cum vă așteptați. Puteți afla mai multe despre modul în care folosim cookie-urile pe acest site și pentru a împiedica setarea cookie-urilor esențiale, făcând click pe diferitele rubrici ale categoriilor de mai jos. Totuși, dacă faceți acest lucru, aceasta poate afecta experiența dvs. pe site și serviciile pe care le putem oferi.

Fibră optică FTTH autoportantă ADSS singlemode ULTIMODE FC.E-2SM (2 fibre G.657A2, manta LS0H)

L7202

Nivel stoc:
>

Preț cu TVA:1,13 lei|Preț fără TVA:0,95 lei

SEAP

Descriere

Fibră optică FTTH autoportantă ADSS singlemode ULTIMODE FC.E-2SM (2 fibre G.657A2, manta LS0H)
Fibră optică FTTH autoportantă ADSS singlemode: ULTIMODE FC.E-2SM (2 fibre G.657A2, manta LSOH)
ULTIMODE FC.E-2SM este un cablu de fibră optică universal învelit într-o manta LSOH, pentru a putea fi folosit atât în exterior cât şi în interior. Întărit cu fibre de aramidă, cablul poate suporta o sarcină de 800 N la o traversare de 150 m. Datorită acestei caracteristici, cablul este ideal pentru linii suspendate, de exemplu, pentru conectarea camerelor de supraveghere și a punctelor de acces amplasate pe stâlpi. Cablul este compus din două fibre single-mode G.675A2 (cu un diametru de 250 μm, rază minimă de îndoire de 7.5 mm).
Cablul universal ULTIMODE FC.E-2SM este de asemenea potrivit şi pentru aplicaţii în clădiri. Datorită flexibilităţii suficiente şi diametrului de 3 mm, poate fi instalată cu uşurinţă în birouri, reţele de acasă, FTTH.
O lungime sigură de traversare este de 40-50 de metri
Fibrele singlemode ale cablului optic sunt de tipul ITU-T G.657.A, cu tampon de 250 um. G.657.A sunt în momentul actual cele mai avansate tehnologic fibre singlemode, reprezentând versiunea îmbunătăţită a standardului ITU-T G.652.D. Caracteristica definitorie a acestui nou tip de fibră este sensibilitatea mult redusă în situaţiile care implică trasee de cablu cu coturi foarte strânse - raze de îndoire mici. Chiar şi în aceste cazuri, atenuarea este mai mică de 0.35 dB/km la 1310 nm şi 0.20 dB/km pentru 1550 nm.
Cablul este în conformitate cu următoarele standarde:
  • EN 50267-2-2
  • EN50268-2
  • ISO 4892/2
Specificaţii tehnice:
NumeFibră optică FTTH autoportantă ADSS singlemode: ULTIMODE FC.E-2SM (2 fibre G.657A2, manta LSOH)
CodL7202
Caracteristici mecanice
Cablu autoportant
Elemente de consolidareFibre de aramidă
Număr de fibre optice2
Diametrul cablului3.0 mm
Greutate 6.3 kg / km
Tipul de fibră

single-mode,
G.657A2 9/125 μm CORNING

Rază minimă de îndoire7.5 mm

Rezistență la tracțiune

Termen scurt: 150 N / 100 mm

Termen lung: 50 N / 100 mm

Rezistență la tracțiunea perpendiculară800 N
MantaLS0H
Culoare
Negru
Temperatura de operare-30oC...+70oC
Temperatura de instalare-20oC...+60oC

 

Structura cablului:
1. Fibră single-mode G.657A
2. Fibre de aramidă consolidate
3. Manta LSOH rezistentă la radiaţii UV
Clienţii pot comanda orice patchcord-uri făcute la comandă cu mufele aferente. Vă rugăm să contactaţi asistentul de vânzări.

Preţul pentru 1 m