- Setul de transmiţător şi receptor permite transmisia semnalului video VGA + 2 canale Audio (Stereo) pe distanţe de 50-140 m pe un cablu UTP
- Transmiţătorul convertește semnalul VGA, permiţând transmiterea acestuia prin cablul UTP
- Trei perechi de fire se folosesc pentru transmiterea componentelor RGB iar a patra transmite sincronizarea
- Transmiţătorul şi receptorul constituie un set şi pentru o funcţionare adecvată aveţi nevoie de ambele echipamente
Setul incluse transmiţător şi receptor
| Tip echipament: | Activ / Transmiţător |
| Intrări: | Video - VGA Audio - stereo (Jack) |
| Ieşiri: | Monitor - VGA UTP Audio - stereo (Jack) |
| Alimentare: | 12 V DC / 1000 mA (alimentator în set) |
| Distanță de transmisie: | max. 140 m |
| Impedanţă intrare simetrică: | 100 Ω |
| Tip conectori: | 2 x VGA - Mamă 2 x Jack 3.5 mm mamă |
| Conector intrare torsadată: | RJ-45 (8-pini, 4 perechi) Mamă |
| Greutate: | 0.2 kg |
| Dimensiuni: | 105 x 95 x 27 mm |
| Tip echipament: | Activ / Receptor |
| Intrări: | UTP |
| Ieşiri: | Monitor - VGA Audio - stereo (Jack) |
| Alimentare: | 12 V DC / 1000 mA (alimentator în set) |
| Distanță de transmisie: | max. 140 m |
| Impedanţă intrare simetrică: | 100 Ω |
| Tip conectori: | 1 x VGA Mamă 1 x Jack 3.5 mm mamă |
| Conector intrare torsadată: | RJ-45 (8-pini, 4 perechi) Mamă |
| Greutate: | 0.1 kg |
| Dimensiuni: | 72 x 46 x 24 mm |
| Caracteristici principale: | UTP cat. 5, 5e, 6 Corecţie semnal Carcasă metalică |
| Rezoluţie: | 1280 x 1024 px SXGA @ 60 m (conform producătorului) 1024 x 768 px XGA @ 76 m (conform producătorului) 800 x 600 px SVGA @ 106 m (conform producătorului) 640 x 480 px VGA @ 137 m (conform producătorului) 1920 x 1080 px Full HD @ 45 m (testele noastre) 1024 x 768 px XGA @ 100 m (testele noastre) |
| Banda de frecvențe: | ≤ 60 MHz DC |
| Atenuare de trecere: | < 3 dB |
| Return loss: | max. -15 dB |
| Împământare: | prin șurub de împământare |
| Temperatură de lucru: | 0 °C ... 55 °C |
| Umiditatea relativă permisă: | ≤ 95 % |
| Producător: | Delta Multimedia |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Tip echipament:
Activ / Transmiţător- Intrări:
- Video - VGA
- Audio - stereo (Jack)
- Ieşiri:
- Monitor - VGA
- UTP
- Audio - stereo (Jack)
- Alimentare:
- 12 V DC / 1000 mA (alimentator în set)
- Distanță de transmisie:
- max. 140 m
- Impedanţă intrare simetrică:
- 100 Ω
- Tip conectori:
- 2 x VGA - Mamă
- 2 x Jack 3.5 mm mamă
- Conector intrare torsadată:
- RJ-45 (8-pini, 4 perechi) Mamă
- Greutate:
- 0.2 kg
- Dimensiuni:
- 105 x 95 x 27 mm
- Tip echipament:
Activ / Receptor- Intrări:
- UTP
- Ieşiri:
- Monitor - VGA
- Audio - stereo (Jack)
- Alimentare:
- 12 V DC / 1000 mA (alimentator în set)
- Distanță de transmisie:
- max. 140 m
- Impedanţă intrare simetrică:
- 100 Ω
- Tip conectori:
- 1 x VGA Mamă
- 1 x Jack 3.5 mm mamă
- Conector intrare torsadată:
- RJ-45 (8-pini, 4 perechi) Mamă
- Greutate:
- 0.1 kg
- Dimensiuni:
- 72 x 46 x 24 mm
- Caracteristici principale:
- UTP cat. 5, 5e, 6
- Corecţie semnal
- Carcasă metalică
- Rezoluţie:
- 1280 x 1024 px SXGA @ 60 m (conform producătorului)
- 1024 x 768 px XGA @ 76 m (conform producătorului)
- 800 x 600 px SVGA @ 106 m (conform producătorului)
- 640 x 480 px VGA @ 137 m (conform producătorului)
- 1920 x 1080 px Full HD @ 45 m (testele noastre)
- 1024 x 768 px XGA @ 100 m (testele noastre)
- Banda de frecvențe:
- ≤ 60 MHz DC
- Atenuare de trecere:
- < 3 dB
- Return loss:
- max. -15 dB
- Împământare:
- prin șurub de împământare
- Temperatură de lucru:
- 0 °C ... 55 °C
- Umiditatea relativă permisă:
- ≤ 95 %
- Producător:
- Delta Multimedia
- Garanţie:
- 2 ani
Fișiere
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs












