- Senzorul este destinat iluminării automate a clădirilor (sau a altor echipamente electrice) la detectarea mișcării
- Elementul principal al echipamentului îl constituie senzorul pasiv IR, cu o rază de detecţie de aproximativ 180 de grade
- Detectarea mişcării are loc ca urmare a măsurării diferenţelor de temperatură a mediului în zona de acţiune a senzorului, ca urmare a mişcării persoanei în cadrul zonei
- Dacă în zona de detecție a senzorului PIR va intra o persoană, se aprinde automat sistemul de iluminare (sau alt echipament comandat de senzor) și rămâne aprins atâta timp cât senzorul detectează prezența (mișcarea) în cadrul câmpului vizual
- Dacă în timpul (presetat de utilizator) nu va fi detectată mişcarea, iluminarea (sau alt echipament electric) se va opri automat
- Adiţional senzorul a fost prevăzut cu un senzor foto-optic, care permite opţional economisirea energie, fără a porni iluminarea, de ex. în timpul zilei
| Tip senzor: | PIR |
| Unghi de detecţie: | 180 ° |
| Rază de acţiune: | 12 m @ 24 °C |
| Utilizare: | Pentru utilizare la exterior |
| Reglare sensibilitate: | 3 ... 2000 Lux (reglare manuală) |
| Înălţimea de montare recomandată: | 1.8 ... 2.5 m deasupra pardoselii (montare pe perete) |
| Reglarea sistemului de prindere: | 35 ° pe verticală 70 ° pe orizontală |
| Timp alarmare: | 10 s ... 7 minute |
| Sarcină maximă pe ieșiri: | 1200 W (sarcină rezistivă) |
| Nu reacționează la animale de casă: | ![]() |
| Culoare: | Negru |
| Alimentare: | 220 V ... 240 V AC @ 50Hz |
| Greutate: | 0.160 kg |
| Dimensiuni: | 84 x 91 x 63 mm |
| Producător: | ORNO |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Tip senzor:
- PIR
- Unghi de detecţie:
- 180 °
- Rază de acţiune:
- 12 m @ 24 °C
- Utilizare:
- Pentru utilizare la exterior
- Reglare sensibilitate:
- 3 ... 2000 Lux (reglare manuală)
- Înălţimea de montare recomandată:
- 1.8 ... 2.5 m deasupra pardoselii (montare pe perete)
- Reglarea sistemului de prindere:
- 35 ° pe verticală
70 ° pe orizontală - Timp alarmare:
- 10 s ... 7 minute
- Sarcină maximă pe ieșiri:
- 1200 W (sarcină rezistivă)
- Nu reacționează la animale de casă:
- Nu
- Culoare:
- Negru
- Alimentare:
- 220 V ... 240 V AC @ 50Hz
- Greutate:
- 0.160 kg
- Dimensiuni:
- 84 x 91 x 63 mm
- Producător:
- ORNO
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
















