- Senzorii magnetici pot fi utilizaţi oriunde apare necesitatea verificării stării uşilor, ferestrelor sau a altor elemente mobile, de ex. pentru protejarea sau controlul accesului către anumite încăperi, echipamente, în sistemele de automatică ş.a.
- Elementul senzorului ce conţine magnetul se montează pe partea mobilă, iar elementul ce conține comutatorul pe partea imobilă a elementului asigurat (uşi, ferestre, ş.a). Senzorul se montează frontal pe materiale ca lemnul sau plasticul
- Contactul se montează prin presare
| Detecţie: | Deschidere a ferestrelor sau a uşilor |
| Tensiunea maximă: | 100 V |
| Curent maxim suportat: | 500 mA |
| Distanţă de închidere: | 19 mm |
| Distanţă de deschidere: | 40 mm |
| Culoare: | Maro |
| Dimensiuni: | Ø 11 x 14.5 mm |
| Greutate: | 0.01 kg |
| Producător: | SATEL |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Detecţie:
- Deschidere a ferestrelor sau a uşilor
- Tensiunea maximă:
- 100 V
- Curent maxim suportat:
- 500 mA
- Distanţă de închidere:
- 19 mm
- Distanţă de deschidere:
- 40 mm
- Culoare:
- Maro
- Dimensiuni:
- Ø 11 x 14.5 mm
- Greutate:
- 0.01 kg
- Producător:
- SATEL
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs










