- Senzorii magnetici pot fi utilizaţi oriunde apare necesitatea verificării stării uşilor, ferestrelor sau a altor elemente mobile, de ex. pentru protejarea sau controlul accesului către anumite încăperi, echipamente, în sistemele de automatică ş.a.
- Elementul senzorului ce conţine magnetul se montează pe partea mobilă, iar elementul ce conține comutatorul pe partea imobilă a elementului asigurat (uşi, ferestre, ş.a). Senzorul se montează frontal pe materiale ca lemnul sau plasticul
- Contactul se montează prin presare
- Magnetul trebuie să fie în raza de acţiune a elementului de contact (vezi datele tehnice)
- Diferenţa de distanță dintre axa magnetului şi a elementului comutator la senzorii cilindrici nu trebuie să depăşească 10 mm
| Detecţie: | Deschidere a ferestrelor sau a uşilor |
| Tensiunea maximă: | 20 V |
| Curent maxim suportat: | 20 mA |
| Distanţă de închidere: | 9 mm |
| Distanţă de deschidere: | 10 mm |
| Caracteristici principale: | Lungime cabluri : 25 cm Material sintetic (ABS) |
| Culoare: | Maro |
| Greutate: | 0.01 kg |
| Dimensiuni: | Ø 11 x 17.3 mm |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Detecţie:
- Deschidere a ferestrelor sau a uşilor
- Tensiunea maximă:
- 20 V
- Curent maxim suportat:
- 20 mA
- Distanţă de închidere:
- 9 mm
- Distanţă de deschidere:
- 10 mm
- Caracteristici principale:
- Lungime cabluri : 25 cm
- Material sintetic (ABS)
- Culoare:
- Maro
- Greutate:
- 0.01 kg
- Dimensiuni:
- Ø 11 x 17.3 mm
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare












