Acest website colectează date personale și folosește cookie-uri. Pentru mai multe informații, faceti click aici.

Fibră optică FTTH singlemode (4xG.657A1, LSZH, interior, metalfree)

L7104 este un cablu optic cu patru fibre single-mode de 250 um ce are ca scop principal interconectarea reţelelor ... Vezi mai mult
      Fibră optică FTTH singlemode (4xG.657A1, LSZH, interior, metalfree) - 1
      Fibră optică FTTH singlemode (4xG.657A1, LSZH, interior, metalfree)
      Cod produs:L7104
      Producător:ULTIMODE
      • Găsit undeva mai ieftin?Spune-ne
      • SEAP? Publicăm imediat!
      • Instalator sau revanzător?Cere ofertă
      094 lei
      118 lei
      20% reducere
      Livrare în 1-2 zile
      Ultimele produse în stoc
      Transport gratuit peste 1000 RON
      Retur gratuit
      Livrare rapidă
      Suport tehnic gratuit
      Fibră optică FTTH singlemode (4xG.657A1, LSZH, interior, metalfree)
      Cablu abonat FTTH singlemode (4 x G.657A1, LSZH, interior, metalfree)
      Elemente distinctive:
      • ușor, dar rezistent la solicitări mecanice
      • 4 fibre singlemode
      • fibră optică G.657A1 cu rază de curbare foarte mică
      • instalare ușoară nu necesită unelte speciale
      • LSOH
      • clasă CPR: Eca
      • culoare: negru
      L7104 este un cablu optic cu patru fibre single-mode de 250 um ce are ca scop principal interconectarea reţelelor de date din interiorul clădirilor. Posibilitatea de îndoire a cablului este mult limitată datorită construcției speciale a mantalei exterioare - manta cu secțiune transversală dreptunghiulară, întărită cu tije din material FRP (Fiber Reinforced Polymer).
      Cablul L7104 a fost creat pentru utilizare în interiorul clădirilor. Datorită greutății reduse pe care o conferă designul special, este ideal pentru aplicaţiile de tip FTTx, cum ar fi reţelele de birou sau cele de acasă.
      Fibrele single-mode ale cablului optic sunt de tipul ITU-T G.657.A, cu tampon de 250 um. G.657.A sunt în momentul actual cele mai avansate tehnologic fibre single-mode, reprezentând versiunea îmbunătăţită a standardului ITU-T G.652.D Caracteristica definitorie a acestui nou tip de fibră este sensibilitatea mult redusă în situaţiile care implică trasee de cablu cu coturi foarte strânse - raze de îndoire acute. Chiar şi în aceste cazuri, atenuarea este mai mică de 0.35 dB/km la 1310 nm şi 0.20 dB/km pentru 1550 nm.
      Fibrele optice respectă următoarele standarde:
      • EN 50267-2-2
      • EN50268-2
      • ISO 4892/2
      Specificaţii tehnice:
      Nume Cablu abonat FTTH singlemode (4 x G.657A1, LSZH, interior, metalfree)
      Cod L7104
      Număr de fibre 4
      Dimensiune exterioară 4 x 2 mm
      Greutate 9 kg / km
      Tipul fibrelor:

      4x single-mode SUMITOMO
      G.657A 9/125 um

      Rază minimă de îndoire 40 mm
      Forţă maximă de tracţiune 80 N
      Culoare negru
      Temperatură de utilizare - 30 °C ... 70 °C
      Temperatură de instalare -20 °C ... 60 °C

       

      Structura cablului:
      1. Fibre single-mode G.657.A
      2. Tijă din material FRP
      3. Manta exterioară din LSZH (rezistentă UV)
      Clienții pot plasa comenzi și pentru patch cord-uri făcute la comandă terminate cu orice tip de conectori optici. În acest scop, vă rugăm să contactați asistentul de vânzări.

      Preţul pentru 1 metru de cablu L7104
      ULTIMODE
      L7104

      Fișă tehnică

      Tip fibră
      Singlemode
      Nr. fibre
      4
      Tip cablu FO
      FTTH
      Fibră optică FTTH singlemode (4xG.657A1, LSZH, interior, metalfree) - 1

      Fibră optică FTTH singlemode (4xG.657A1, LSZH, interior, metalfree)

      094 lei
      118 lei
      20% reducere Cerere ofertă instalator

      Cerere ofertă pentru firme instalatoare

      -+
      Livrare în 1-2 zile
      Cerere ofertă instalator

      Cerere ofertă pentru firme instalatoare

      -+
      SEAP

      Completați formularul de mai jos cu produsele dorite pentru publicare în SEAP și revenim cât mai rapid cu un răspuns