- Sistemele de alarmă bazate pe senzorii IR pasivi detectează și capturează intrusul care a intrat deja în încăpere
- Sistemul bazat pe barierele IR are ca scop generarea unei alarme când intrusul încearcă să pătrundă în încăpere, dar se află încă în afara obiectului
- Cortina se compune din mai multe bariere active (detectoare) IR ce creează o serie de „gratii” invizibile în tocul ferestrei sau al uşii
- Încercarea de a trece de aceste „gratii” va porni în mod automat sistemul de alarmă
- Cortinele IR se pot folosi şi la asigurarea trecerilor controlate, porţilor, gardurilor, a obiectelor de valoare în aer liber ş.a. În muzee, cortinele IR se pot utiliza confortabil şi discret pentru a separa vizitatorul de exponatele preţioase
| Număr de raze: | 4 |
| Metoda de detecţie: | Numărul de linii întrerupte ce declanșază alarma este programabil |
| Raza de acţiune la exterior: | 10 m |
| Raza de acţiune în interior: | 20 m |
| Caracteristica liniei: | Criptare transmisie |
| Perioada de pauză (întreruperea razei): | 40 ... 1000 ms |
| Durata de funcţionare a alarmei: | 2 s |
| Contact tamper: | NC |
| Schemă montaj: | Posibilitate de montare pe perete |
| Alimentare: | 12 V DC |
| Consum curent: | max. 65 mA |
| Posibilitate orientare: | ![]() |
| Temperatură de lucru / umiditate relativă: | -25 °C ... 55 °C / max. 95 % |
| Funcţii cheie: | reglare fină a sensibilităţii Port RS-232 pentru configurare cu ACTIVA |
| Culoare: | Argintie |
| Dimensiunile emiţătorului sau ale receptorului: | 1050 x 23 x 21 mm |
| Greutate emiţător şi receptor: | 0.91 kg |
| Producător: | SATEL |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Număr de raze:
- 4
- Metoda de detecţie:
- Numărul de linii întrerupte ce declanșază alarma este programabil
- Raza de acţiune la exterior:
- 10 m
- Raza de acţiune în interior:
- 20 m
- Caracteristica liniei:
- Criptare transmisie
- Perioada de pauză (întreruperea razei):
- 40 ... 1000 ms
- Durata de funcţionare a alarmei:
- 2 s
- Schemă montaj:
- Posibilitate de montare pe perete
- Alimentare:
- 12 V DC
- Consum curent:
- max. 65 mA
- Posibilitate orientare:
- Nu
- Temperatură de lucru / umiditate relativă:
- -25 °C ... 55 °C / max. 95 %
- Funcţii cheie:
- reglare fină a sensibilităţii
- Port RS-232 pentru configurare cu ACTIVA
- Culoare:
- Argintie
- Dimensiunile emiţătorului sau ale receptorului:
- 1050 x 23 x 21 mm
- Greutate emiţător şi receptor:
- 0.91 kg
- Producător:
- SATEL
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare















