- TR-1D-HD*P2 este destinat transmiterii semnalului video de la o cameră de supraveghere analogică HD printr-un cablu de rețea UTP/FTP în loc de cablu coaxial
- Acesta adaptează impedanţa cablului coaxial 75 Ω la impedanţa cablului de rețea de 100Ω permițând transmisia semnalului video până la 250m @ 720p / 150m @ 1080p (cablu UTP categoria 5e) şi elimină interferenţele
- Se vor conecta corect terminalele (+) şi (-)
- Conectarea inversă va duce la distorsionarea imaginii
| Setul conține: | 2 buc. Preţ pentru un set |
| Standard: | AHD - 8 Mpx 4K UHD, HD-CVI - 8 Mpx 4K UHD, HD-TVI - 8 Mpx 4K UHD, CVBS - PAL, NTSC |
| Tip echipament: | Pasiv |
| Număr de canale: | 1 |
| Bandă video: | 250 m @ 720p - UTP cat. 5e 150 m @ 1080p - UTP cat. 5e 400 m @ CVBS - PAL, NTSC - UTP cat. 5e |
| Atenuare: | 4.43 MHz @ 0.43 dB 11 MHz @ 0.65 dB 21 MHz @ 0.93 dB 38 MHz @ 1.26 dB 42 MHz @ 1.62 dB 67.5 MHz @ 2.28 dB Atenuarea ia în calcul două balunuri interconectate |
| CMRR (dB @ 5MHz): | 60 dB |
| Impedanţa prizei coaxiale: | 75 Ω |
| Impedanţă intrare simetrică: | 100 Ω |
| Tip conector coax: | BNC Mufă cu cablu |
| Conector intrare torsadată: | Cleme cu arc |
| Temperatură de lucru: | -10 °C ... 70 °C |
| Umiditatea relativă permisă: | < 95 % |
| Greutate: | 0.02 kg |
| Dimensiuni: | 42 x 15.9 x 23 mm |
| Garanţie: | Garanţie pe viaţă |
Părerea noastră
Dimensiunile reduse permit montajul transformatorului chiar dacă mufele BNC se găsesc foarte aproape una de cealaltă
Sertizarea fără unelte speciale, simplu și rapid
Garanţie pe viaţă
Specificații
- Setul conține:
- 2 buc. Preţ pentru un set
- Tip echipament:
- Pasiv
- Număr de canale:
- 1
- Bandă video:
- Atenuare:
- CMRR (dB @ 5MHz):
- 60 dB
- Impedanţă intrare simetrică:
- 100 Ω
- Tip conector coax:
- BNC Mufă cu cablu
- Conector intrare torsadată:
- Cleme cu arc
- Temperatură de lucru:
- -10 °C ... 70 °C
- Umiditatea relativă permisă:
- < 95 %
- Greutate:
- 0.02 kg
- Dimensiuni:
- 42 x 15.9 x 23 mm
- Garanţie:
- Garanţie pe viaţă
Fișiere
Teste
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare

















