- Senzorul semnalizează o alarmă dacă detectează un ton de frecvenţă joasă (sunet de lovitură) urmat de un ton de frecvenţă înaltă (sunet de geam spart)
- Senzorul începe să analizeze canalul de frecvență înaltă după recepționarea unei unde sonore de frecvență joasă, cauzată de un impact
- Detecția de către microfon a undei sonore de impact este semnalizat prin luminarea intermitentă a LED-ului
- Analiza canalului de frecvenţă înaltă durează 4 secunde
- Dacă în acest timp va apărea un sunet de frecvență înaltă (spargere a geamului), atunci senzorul va declanşa alarma
| Detecţie: | Detector geam spart |
| Rază de acţiune: | max. 6 m |
| Clasă de mediu: | II |
| Reglare sensibilitate: | ![]() |
| Metode de alarmare: | Diodă LED, Atenționare către centrală |
| Sarcină rezistivă: | 40 mA / 16 V DC |
| Alimentare: | 12 V DC / 10 mA |
| Caracteristici principale: | detectează spargerea sticlei normale, călite sau laminate analiză dublă a semnalului, cu ajutorul microprocesorului reglare fină a sensibilităţii |
| Culoare: | Alb |
| Temperatură de lucru: | -10 °C ... 55 °C |
| Greutate: | 0.04 kg |
| Dimensiuni: | 24 x 110 x 27 mm |
| Producător: | SATEL |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Detecţie:
- Detector geam spart
- Rază de acţiune:
- max. 6 m
- Clasă de mediu:
- II
- Reglare sensibilitate:
- Da
- Metode de alarmare:
- Diodă LED, Atenționare către centrală
- Sarcină rezistivă:
- 40 mA / 16 V DC
- Alimentare:
- 12 V DC / 10 mA
- Caracteristici principale:
- detectează spargerea sticlei normale, călite sau laminate
- analiză dublă a semnalului, cu ajutorul microprocesorului
- reglare fină a sensibilităţii
- Culoare:
- Alb
- Temperatură de lucru:
- -10 °C ... 55 °C
- Greutate:
- 0.04 kg
- Dimensiuni:
- 24 x 110 x 27 mm
- Producător:
- SATEL
- Garanţie:
- 2 ani
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare















