- Senzorul semnalizează o alarmă dacă detectează un ton de frecvenţă joasă (sunet de lovitură) urmat de un ton de frecvenţă înaltă (sunet de geam spart)
- Senzorul începe să analizeze canalul de frecvență înaltă după recepționarea unei unde sonore de frecvență joasă, cauzată de un impact
- Analiza canalului de frecvenţă înaltă durează 4 secunde
- Dacă în acest timp va apărea un sunet de frecvență înaltă (spargere a geamului), atunci senzorul va declanşa alarma
| Detecţie: | Detector geam spart |
| Banda de frecvenţe: | 433.05 MHz ... 434.79 MHz |
| Rază de acţiune radio (în spaţiu deschis): | max. 200 m |
| Compatibil cu: | Satel MICRA, PERFECTA |
| Metode de alarmare: | Atenționare către centrală |
| Contact tamper: | ![]() |
| Baterie: | CR123A 3 V |
| Durată de viață a bateriei: | max. 3 ani |
| Consum curent: | 18 mA |
| Gradul de protecție (Grade): | ![]() |
| Clasa de mediu EN 50130-5: | II |
| Caracteristici principale: | Detectează spargerea sticlei obişnuite, laminate, călite Mod de test reglare fină a sensibilităţii |
| Temperatură de lucru: | -10 °C ... 55 °C |
| Umiditatea relativă permisă: | 93 ± 3 % |
| Culoare: | Alb |
| Greutate: | 0.04 kg |
| Dimensiuni: | 25 x 111 x 28 mm |
| Producător: | SATEL |
| Garanţie: | 2 ani |
Specificații
- Detecţie:
- Detector geam spart
- Banda de frecvenţe:
- 433.05 MHz ... 434.79 MHz
- Rază de acţiune radio (în spaţiu deschis):
- max. 200 m
- Compatibil cu:
- Satel MICRA, PERFECTA
- Metode de alarmare:
- Atenționare către centrală
- Baterie:
- CR123A 3 V
- Durată de viață a bateriei:
- max. 3 ani
- Consum curent:
- 18 mA
- Clasa de mediu EN 50130-5:
- II
- Caracteristici principale:
- Detectează spargerea sticlei obişnuite, laminate, călite
- Mod de test
- reglare fină a sensibilităţii
- Temperatură de lucru:
- -10 °C ... 55 °C
- Umiditatea relativă permisă:
- 93 ± 3 %
- Culoare:
- Alb
- Greutate:
- 0.04 kg
- Dimensiuni:
- 25 x 111 x 28 mm
- Producător:
- SATEL
- Garanţie:
- 2 ani
Fișiere
Comentarii
Întrebări și răspunsuri (0)
Nu există întrebări pentru acest produs
Întrebarea a fost trimisă către echipa noastră. Multumim!
Pune o întrebare
















